Будь-яке державне або приватне підприємство, фірма, компанія, корпорація повинні турбуватися про охорону свого майна і безпеки співробітників. Дану проблему можна вирішити двома способами: перший – створити власний відділ по захисту, другий – звернутися за допомогою в спеціальні агентства. У категорії вакансії охорона відбір відбувається за багатьма критеріями. Агентства ретельно перевіряють потенційних співробітників і, якщо ті відповідають всім вимогам, приймають в штат.

Визначте цілі охоронних заходів
Перш за все продумайте, які саме приміщення вимагають захисту. Далі слід вирішити, як ви будете займатися набором персоналу для охорони: самостійно або ж за допомогою агентства, що має офіційно підтверджену ліцензію. Визначте цілі даних дій. До основних можна віднести: запобігання замахів на майно і недопущення матеріальних втрат.

Не тільки приміщення необхідно охороняти. Транспорт, місця проведення ділових зустрічей і різних заходів також не повинні бути поза увагою. Продумайте систему пропускного режиму до вас в компанію. Спеціальна форма контролю повинна включити процедуру перевірки особи за всіма наявними в організації баз даних. Якщо виникне така необхідність – продумайте, як слід охороняти матеріальні або інші цінності при їх перевезенні.

додаткові атрибути
Якщо ви вирішили самостійно створити відділ з охорони в своїй компанії, то враховуйте, що будуть потрібні додаткові витрати на: зброя, радіозв’язок, відеокамери, диктофони і т.д. Є ще один варіант допомоги працівникам – дресирована собака, найчастіше це спеціально навчена вівчарка.

Що ще потрібно враховувати?
Також в процесі набору співробітників в штат перевірте їх стан здоров’я, вольові якості і професійний досвід. Всі вимоги, побажання до цього відділу слід оформити документально у вигляді кодексу. З ним повинен ознайомитися кожен співробітник, зарахований до штату, щоб виконувати всі пункти в подальшому.